Galerie obrazů-rok 2016

Studuji řeč struktur a povrchů. Pro struktury používám prach, piliny, hlínu, asambláž. Vzrušuje mě juta-se svými vadami a nepravidelnostmi už sama o sobě nese jistou řeč. Pokračuje též schovávání věcí a vrstvení.

Mata hari
Mata hari
Akryl a hlína na plátně. 68x72cm
Tělo je vytvořeno hlínou - to v souladu s její organickou podstatou, zatímco šperky akrylem (jehož podstata je plast, guma). To ve spolupráci s tím, jak "odflákle" jsou namalovány vyjadřuje falešnost špionky.
Vánoce v paneláku
Vánoce v paneláku
Akryl na plátně 52x80cm
Zobrazuji panelák jako jakousi poličku. V domě je právě první vánoční noc. V průběhu malování bytů jsem se vžíval do jejich obyvatel. Ti mají svá jména, záliby, povolání...dům zkrátka se svými minipříběhy žije v mé hlavě. V jednom z bytů je také můj autoportrét.
Mládež u rybníka
Mládež u rybníka
Akryl, hlína, piliny a lepidlo na jutovině a bavlně, 112x105cm
Doslovnost zobrazování materiálů. Postavičky jsou modelovány z hlíny, obloha je z jemného bavlněného plátna, voda je zobrazena silnou vrstvou průhledného lepidla.
Milenci v polích
Akryl a juta na sololitu, 67x48cm
Milenci v polích Milenci v polích
Klíčové slovo "v" jsem pojal doslovně. Milenci jsou v polích, které jsem (opět pro materiálové hodnoty) zobrazil hrubou dále neupravenou jutou. V ní pak postavičky milenců (z hlíny) jsou.